Az Akadémikus pszichológia műhely célja, hogy hozzásegítse a hallgatókat ahhoz az alapvető és nélkülözhetetlen tudásanyag megszerzéséhez és készségkészlet elsajátításához, ami a tudományos munkához szükséges.
A szakmai kiválósághoz elengedhetetlen, hogy a hallgatók oktatása és mentorálása során jusson elég idő az akadémikus ismeretek megfelelő pallérozására, hiszen e finomhangolást igénylő jártasság minősége határozza meg a jövőben a kampuszokról kikerülő pszichológusok munkájának színvonalát. Az akadémikus elvek ismerete, s az azoknak való megfelelés elengedhetetlen ahhoz, hogy valakiből kimagasló szakmai presztízzsel bíró szakember legyen, aki a keze nyomát maradandóan ott hagyhatja majd a pszichológia tudományán.
A műhelyen belül a hallgatók elmélyíthetik a szakmai kiválósághoz szükséges tudományismeretet és jártasságot szerezhetnek a helyes tudományos munkavégzésben. A kurzusok központi fókuszában áll a tudományfilozófia, a kutatásmódszertan, a tudomány-kommunikáció és a disszemináció. A műhely célja, hogy ezekbe az alapvető fontosságú területekbe különböző módon, személyre szabottan, a hagyományos egyetemi oktatás felett intenzívebben bevonja azokat a hallgatókat, akiket mélyebben érdekel a kutatói pálya. A diákok ezáltal egyéni gyakorlatot szereznek a kutatásmódszertanban, és betekintést nyerhetnek különböző, pályázati forrásokból támogatott, nemzetközileg is elismert kutatási projektekbe.
Természetesen az akadémikus jártasság nem kizárólag a kutatói pályára készülő hallgatók számára nyújthatnak hasznos ismereteket és készségeket, melyeket későbbi pályáján használni tudnak majd. A pszichológusi szakma, legyen szó bármely területéről, élethosszig tartó tanulással jár együtt. Legyen valaki kutató, oktató vagy terapeuta, a megfelelő tudományos kommunikáció, a folyamatosan bővülő és frissülő tudományos ismeretek fogyasztása és interpretálása egy életen át megköveteli a pallérozott tudományismereti készségeket, melyek nélkül a szakmai kiválóság egyik területen sem elérhető, se nem fenntartható.