A szervezetről röviden

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) 1996-ban alapított tehetséggondozó intézmény, amely az ország iránt elkötelezett, a helyi közösségekért tenni akaró, honfitársaikért és a környezetükért felelősséget érző fiatalokat támogatja abban, hogy kibontakoztathassák tehetségüket és azt saját maguk, hosszú távon pedig a magyarság javára kamatoztathassák.

Az MCC az általános iskolában, a középiskolában, a felsőoktatásban tanuló tehetséges diákoknak és a diplomával rendelkező fiatal felnőtteknek nyújt térítésmentes képzési lehetőséget. Bentlakásos kollégiumot működtet, valamint könyveket ad ki; konferenciákat, szakmai fórumokat szervez; kutatásokat, elemzéseket készít; nemzetközi mobilitási- és ösztöndíj programokat koordinál. Így az MCC nemzetközileg is jegyzett tudásközpont Magyarországon.

A Klímapolitikai Intézetet a Mathias Corvinus Collegium és a Századvég Alapítvány alapította 2020-ban. Feladatunk a hazai és nemzetközi szakpolitikai történések elemzése, a döntéshozók részére döntéselőkészítő, szakmai felkészítő anyagok előállítása. Emellett kiemelt feladatunk a klímaváltozást, környezetvédelmet és fenntarthatóságot érintő kérdésekben az Intézet szakmai állásfoglalásával összeegyeztethetően és az Intézet értékrendjének megfelelően a közbeszéd aktív alakítása.

Főbb feladatok

  • Szakmai kutatási tevékenység végzése egyéni és intézeti kutatási területen
  • A hazai és nemzetközi szakpolitikai történések folyamatos monitorozása
  • Szakpolitikai elemzések készítése belső használatra
  • Szakmai felkésztő anyagok és háttéranyagok készítése
  • Tudományos ismeretterjesztő anyagok gyártásában való közreműködés (írásos, képi, hangzó, mozgóképes)
  • Az Intézet rendezvényein való közreműködés (pl. konferenciák, szakmai viták, diákprogramok)
  • Egyéb intézeti projektekben való aktív részvétel

Munkakör betöltésének feltételei

  • Folyamatban lévő egyetemi tanulmányok a Klímapolitikai Intézet tevékenységéhez kötődő releváns szakterületen (környezetmérnöki, éghajlatkutatói, ökológus, energetikus, agrár, vízügyi, térségfejlesztési, szakjogászi stb.)
  • Jó íráskészség
  • Jó kommunikációs készség
  • Legalább középfokú angol nyelvismeret
  • Nagyfokú precizitás és terhelhetőség
  • Megbízhatóság, határidők tartása
  • Felhasználói szintű MS Office ismeret (Excel, Word)
  • Kooperativitás

Előnyt jelent

  • Releváns kutatási tapasztalat
  • Releváns versenypiaci, vagy közigazgatási tapasztalat
  • Felsőfokú angol nyelvismeret
  • További nyelvek ismerete

Munkavégzés, szerződési feltételek

  • Részmunkaidő (heti 20 óra), Munka Törvénykönyve szerinti foglalkoztatás, általános munkarend
  • Határozott idejű, 1 éves munkaszerződés, 3 hónap próbaidő kikötésével

Amit biztosítunk

  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Fiatalos csapat, kellemes munkahelyi légkör

Munkavégzés helye: Budapest, I. kerület

Jelentkezési határidő: 2021. május 15.

Elbírálás: a pályázatok beérkezését követően folyamatosan.

Kezdési időpont: kiválasztást követően azonnal

Diákok, pályakezdők jelentkezését is várjuk!

Amennyiben „kutatási gyakornok” pozíciónk felkeltette érdeklődését, küldje meg fényképes önéletrajzát, rövid motivációs levelét bérigény megjelölésével, valamint nyilatkozatát arról, hogy a pályázatában szereplő személyes adatait a pályázat elbírálásában részt vevő személyek megismerhetik és kezelhetik, a karrier@mcc.hu e-mail címre.

Csak teljes pályázati anyagot bírálunk el!