Vezeklés a múltért, elégtétel a Brexitért, politikai állásfoglalást kifejező karszalagok. Néhány jelenség az utóbbi hetekből, amelyek arra utalnak, hogy a 2021-re halasztott labdarúgó Európa-bajnokság során olyan mértékben értelmezték aktuális politikai eseményként a torna mérkőzéseit, ami talán a hidegháború utolsó szakaszában, az 1980-as évek csonka olimpiái idején volt ennyire látványos a sport világában.
E cikkben úgy írunk a fociról (is), hogy nem ejtünk szót EB-selejtezőről, Nemzetek Ligájáról, Fradiról, stadionépítésekről és tao-támogatásokról (sem), ellenben megidézzük Einsteint, akinek a nevét bizonyára még a focisták is ismerik.
Pál Emesével, az MCC szakmai koordinátorával beszélgettünk a szakmai megítélésről, a coaching folyamatról, valami kitérünk arra is mely kompetenciák elengedhetetlenek a szakmához.
A romániai PRESShub sajtóhálózat birtokába jutott az AUR vezető politikusa, George Simion egyesületének pénzügyi beszámolója, amiből kiderül, hogy a belföldi titkosszolgálatok nagyvonalú anyagi támogatásában részesültek az elmúlt évek folyamán.
Peruban enyhén szólva kaotikus állapotok uralkodnak, amióta Pedro Castillo elnököt december 7-én megbuktatták, majd le is tartóztatták. A volt elnök szimpatizánsai az utcára vonultak és erőszakosan követelték a volt államfő szabadon engedését és a régi rend visszaállítását. A zavargások eddig legalább 22 ember halálát okozták. Az országban szükségállapotot rendeltek el.
Az EU Kína-politikájának összetettsége egyre inkább előtérbe kerül. Először is, mivel Kína gazdasági teljesítménye meghaladja a 27 uniós országét együttvéve, Európa egyre inkább jelentős gazdasági és technológiai versenytársként tekint Kínára
Mitől függ az, hogy mennyire innovatív egy állam? Milyen támogató háttérintézményekre háttértevékenységre van szükség ahhoz, hogy fokozódjon a kutatási, fejlesztési és innovációs kedv? Milyen stratégiát követ ebben Magyarország? Cikkünk a magyar innovációs stratégia és a támogató intézmények összefüggését tárgyalja.