Az utóbbi napokban Oroszország neve leggyakrabban az orosz-ukrán háború kapcsán merül fel. Azonban az országóriás keleti végén zajló határvitákról már jóval kevesebbet hallunk, így könnyen elsiklik a tekintetünk a Kuril-szigetek problémája felett. A terület hovatartozása már 1945-től vita tárgyát képezi Japán és Oroszország között.
Elöregedő társadalom okozta demográfiai válság, koronavírus-járvány, stagnáló gazdaság, belpolitikai problémák – nem lesz könnyű Japánnak megbirkóznia ezekkel a nehézségekkel, ha a nagyhatalmak színpadán szeretne maradni. Dankó Nelli írása.
Pál Emesével, az MCC szakmai koordinátorával beszélgettünk a szakmai megítélésről, a coaching folyamatról, valami kitérünk arra is mely kompetenciák elengedhetetlenek a szakmához.
A romániai PRESShub sajtóhálózat birtokába jutott az AUR vezető politikusa, George Simion egyesületének pénzügyi beszámolója, amiből kiderül, hogy a belföldi titkosszolgálatok nagyvonalú anyagi támogatásában részesültek az elmúlt évek folyamán.
Peruban enyhén szólva kaotikus állapotok uralkodnak, amióta Pedro Castillo elnököt december 7-én megbuktatták, majd le is tartóztatták. A volt elnök szimpatizánsai az utcára vonultak és erőszakosan követelték a volt államfő szabadon engedését és a régi rend visszaállítását. A zavargások eddig legalább 22 ember halálát okozták. Az országban szükségállapotot rendeltek el.
Az EU Kína-politikájának összetettsége egyre inkább előtérbe kerül. Először is, mivel Kína gazdasági teljesítménye meghaladja a 27 uniós országét együttvéve, Európa egyre inkább jelentős gazdasági és technológiai versenytársként tekint Kínára
Mitől függ az, hogy mennyire innovatív egy állam? Milyen támogató háttérintézményekre háttértevékenységre van szükség ahhoz, hogy fokozódjon a kutatási, fejlesztési és innovációs kedv? Milyen stratégiát követ ebben Magyarország? Cikkünk a magyar innovációs stratégia és a támogató intézmények összefüggését tárgyalja.