Miért nézek órák óta a YouTube által ajánlott videókat? Miért pont azok a hirdetések jelennek meg a hírfolyamomban? Miért nem tudja a gyerek lerakni a kütyüket? Milyen hatással van a túl sok képernyőidő az agy fejlődésére? Mi az a dark pattern, a befolyásoló mechanizmus, az algoritmus, vagy éppen a kommentelő bot? Mit tehetek szülőként gyermekeim biztonságáért az online közegben? Miről beszélgessek vele, hogyan szélesítsem ismereteimet az online világban zajló dolgokról? Ki véd meg a digitális térben? Hogyan védhetem meg saját magam? Mi lesz, ha jön a Metaverzum? Mi az a virtuális- és kiterjesztett valóság?

Ezek a leggyakoribb kérdések, amelyek fiatal felnőttként, szülőként, pedagógusként felteszünk szinte nap mint nap. Aggódunk a digitális világ térnyerése miatt, hogy beszippantja gyerekeinket, nálunk is függőséget okoz, elvesztjük a valósággal, a való élettel kapcsolatunkat. 

"Digitális Önvédelem" című nyílt előadásunkon megmutatjuk, melyek azok az alapvető gazdasági és technológiai mechanizmusok, amelyek a kedvenc közösségi média platformjaink mögött meghúzódnak, hogyan működnek, miként lehetünk tudatosabb felhasználók mi magunk. Megmutatjuk, miként tudjuk családunkat is megvédeni a káros hatásaitól, milyen irányba induljunk ismeretszélesítés terén. Kitérünk továbbá arra, miként okoznak a képernyők függőséget, miért tudjuk szülőként is nehezen lerakni az okoskütyüinket és milyen károkat tud okozni a túlzott eszközhasználat egy gyermek fejlődésben lévő agyában.

Vendégünk:

Pöltl Ákos

Pöltl Ákos évek óta tart országszerte digitális önvédelmi képzéseket felnőtteknek, általános- és középiskolai gyerekeknek, pedagógusoknak és szülőknek. Közgazdász diplomát szerzett, nemzetközi kommunikációs szakirányon, angol-német szaknyelvi specializáción. Emellett katonai közelharc oktatói képesítést, illetve a Buckinghamshire New University és a Longmoor Security angliai képzésén 3-as szintű Close Protection Officer (hivatásos testőr) diplomát szerzett.

Jelenleg az MCC FIT program nyugat-magyarországi internethasználati tudatosság vezető oktatója, továbbá az MCC KP programban online figyelemgazdaságot oktat. Rendszeresen tart digitális önvédelmi és ismeretszélesítési tréningeket vállalatoknak, iskoláknak és pedagógusoknak. Mindemellett tematikus fizikai önvédelmi szemináriumokat és edzéseket is vezet, illetve stratégiai kommunikációs projekteket visz.

Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.

Vendégeink részére a parkolást az intézmény udvarán tudjuk biztosítani.

Regisztráció: https://feliratkozas.mcc.hu/hu/mcc-szombathely-digitalis-onvedelem

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!