Fő kutatási területe a családi- és az örökbefogadási kommunikáció, tudományos tevékenységének fő célja pedig az, hogy hosszú távon a családoknak, különösképpen az örökbefogadó családoknak segítsen a kommunikációs nehézségek és kihívások leküzdésében. Saját élete is inspirálta, hogy erre a pályára lépjen, ugyanis négy hónapos korában örökbe fogadták. Vallja, hogy jó és rossz helyett inkább ideális családi kommunikációról, vagy annak hiányáról beszélhetünk. Az élet több területén is dacolt, és élsportolóként is fontosnak tartja a tudományt, a tudást.
A Téka legújabb adásában Adámi Zsanettel, paralimpikonnal, négyszeres világcsúcstartóval és egyetemi oktatóval beszélgettünk olyan kérdésekről, hogy mennyire nehéz gyermekként azokkal a kihívásokkal és nehézségekkel szembesülni, amelyek az élsporttal járnak? Mi segít továbblendülni az elkerülhetetlen kudarcélményeken, valamint azokon a kérdéseken és vívódásokon, amelyek az örökbefogadással kapcsolatos küzdelmekből származnak? Vajon hol érzi igazán otthon magát: az uszodában vagy a könyvtárban? Paralimpikon, aki 2010 óta a Magyar Paralimpiai úszóválogatott tagja, négyszeres világcsúcstartó, a riói paralimpián negyedik és hatodik helyezett, emellett tudományos karrierje is van. Nem meglepő, hogy sokan példaképként tekintenek rá, de vajon ő kikre néz fel? És mit gondol az adakozásról, valamint melyek a kedvenc könyvei? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk, tabuk nélkül.
Házigazda: Dr. Kiss-Kozma Georgina, az Ifjúságkutató Intézet kutatásvezetője
Vendég: Adámi Zsanett, paralimpikon, négyszeres világcsúcstartó, Budapesti Corvinus Egyetem Kommunikációtudomány Doktori Programjának doktorandusza