A Fairfax megyei bíróság ítéletében a felperes Johnny Depp keresetét jóváhagyva mintegy 15 millió dollár, azaz majdnem hatmilliárd forint kártérítés megfizetésére kötelezte Amber Heardet. A közel három hónapig tartó eljárást a média világszerte élőben közvetítette. A per ismét felszínre hozta a családon belüli erőszak kérdéseit az Egyesült Államokban, ami továbbra is mutatja annak megoldatlanságát az amerikai közvélemény szemében.
A két színész 2009-ben ismerkedett meg a „Rumnapló” című film forgatása közben. 2015-ben kötött házasságukat nagyon rövid időn belül, 2016-ban követte válásuk. Házasságuk egyértelmű és helyrehozhatatlan megromlásán kívül Heard fizikai bántalmazásra és megfélemlítésre is hivatkozott a bontókereset benyújtásakor. Két évvel később, 2018-ban Heard egy op-edben tárta nyilvánosság elé házasságuk sötét részleteit. Az op-ed kitért fizikai abúzusra, szexuális bántalmazásra és más hasonló, Depp rossz hírét keltő esetekre. A Washington Postban megjelent írást hamar átvette szinte minden jelentősebb sajtótermék, mindegy 10 millió dolláros veszteséget és pénzben aligha kifejezhető mértékű jó hírnévben szenvedett sérelmet okozva Johnny Depp számára. A cikk napvilágra kerülését követően több filmstúdió is szerződést bontott Johnny Deppel, hozzájárulva számos szerepének elvesztéséhez.
A bírósági eljárás alatt Depp és ügyvédei igyekeztek cáfolni minden rágalmazó kijelentést, ami az op-edben került napvilágra. Ugyan nem akarták tagadni a családon belüli erőszak megtörténtének kérdését, de Deppet inkább annak elszenvedőjeként, sem, mint tetteseként igyekeztek beállítani. Ez alatt Heard jogi csapata az op-edben leírt vádak tényként való beállításán dolgozott, kiemelve, hogy a szólásszabadság az amerikai Alkotmány első kiegészítése alatt kiemelt védelmet élvez. A tény, hogy a teljes eljárást a sajtó élőben közvetítette, nem könnyítette meg sem a bíró, sem az esküdtszék dolgát. A közvélemény a kezdetektől beállt Johnny Depp mögé, ami megkérdőjelezheti a pártatlan döntéshozatalt.
A Washinton Post által közölt op-edben Heard többek között olyan állításokat tett, minthogy „Valós időben tapasztaltam meg, hogy az intézményeink hogyan védik az erőszakkal vádolt férfiakat.”, illetve részletezte azt is, hogy a bántalmazás következtében hogyan veszített el egy fontos filmszerepet és egy nemzetközi divatmárka reklámozásának lehetőségét. Viszonkeresetében ezekre a károkra is alapozva kért volt férjétől óriási összegű kártérítést a virginiai per alatt. Mivel az op-ed különösen érzékeny témát érintett, illetve kifejezetten a női rajongók között okozott személyiségi jogi sérelmet Deppnek, ügyvédeivel bírósági eljárást kezdeményeztek Heard ellen.
Az eljárás végén az ítélet meghozataláról szóló hírek perceken belül ellepték a közösségi médiát. Több millióan használták a #JusticeForJohnnyDepp hashtaget, kifejezve egyetértésüket a bírói döntéssel. A döntés fogadtatása egyértelműen jó volt a nyilvánosság szemében, melyhez hozzájárult a médiavisszhang is, amely az eljárás kezdetétől fogva folyamatosan kísérte azt. Az ügy azonban újra nyilvánosságra hozta a családon belüli erőszak körüli vitákat az Egyesült Államokban. Az esetet sokan a „#metoo” utóéleteként emlegetik, amely az elmúlt években okozott világszerte óriási médiavisszhangot.
Nagy kérdés azonban, hogy a per és annak megjelenése a sajtóban mennyire fogja szolgálni az erőszak áldozatainak ügyét. Ugyan még az ítélet nem jogerős, lévén Heard fellebbezést nyújtott be ellene, a közvélemény egyértelműen beállt Johnny Depp mögé. Mindez a későbbiekben megnehezítheti a hasonló esetek nyilvánosságra kerülését, hiszen az áldozatok a korábbinál is nagyobb figyelemben, valamint hűvösebb fogadtatásban részesülhetnek. Felmerül az esélye továbbá annak is, hogy az erőszakkal megvádolt férfiak Johnny Depp ügyét fogják felhasználni az áldozatok rossz fényben történő feltüntetéséhez.