Évente több tízezer kiadott könyv jelenik meg a piacon, s ezért nagy kihívást jelent mind a nemzetközi, mind a hazai kínálatban megleli a gyöngyszemeket.
A Húsvét egyike az egyházi év mozgó ünnepeinek: március 22. és április 25. között bármely vasárnapra eshetik. A keleti kereszténységben (az Egyház másik „tüdejében”) némileg másképp számolják a Húsvét időpontját, mint Nyugaton, noha szintén a Nap és a Hold járásához igazítják. Általában – sajnálatos módon – néhány hét eltolódás van a két időpont között, vannak viszont olyan évek is – például az idei, 2025 –, amikor az egész kereszténység ugyanazon a napon együtt ünnepel.
Az idő mind a fizika, mind a filozófia diszciplínái által kutatott tényező, ugyanakkor a mindennapi társas együttélésünk, végső soron a politika világának is szerves részét képzi. Az idő és a politika keresztmetszete egy kevésbé feltárt terület a politikaelmélet történetében, azonban a kortárs diskurzusban egyre nagyobb figyelmet szentelnek neki a kutatók.
A post-truth politika fogalmát, amelyet magyarul „igazság utáni politikaként” tudnánk a legjobban lefordítani David Roberts blogger használta 2010-ben, amely szerinte egy olyan új politikai kultúra megjelenését hozta magával, amely teljes mértékben „lekapcsolódótt” a politológiai háromszögből ismert „policy-ről”.
A demokratikus deficitek, avagy a demokratikus hiányosságok mibenléte és orvoslási kísérletei igazán népszerű témák voltak a 2000-2010-es évekig a jogi szakirodalomban. A probléma azonban sosem volt aktuálisabb.