Napjainkban pedig talán még igazabb ez az állítás, mint valaha: a politikai kommunikáció szinte teljes egészében elfoglalta a politikai cselekvés palettáját.
Egy éve tart a háború Kelet-Európában, ahol a gyors győzelemmel számoló orosz haderő szembetalálta magát a hősiesen küzdő ukrán hadsereggel, akik már több mint egy éve tartják a frontot.
Tóth Eszter Zsófiával beszélgettünk a Kádár-korszak körülményeiről, visszásságairól és mindarról, hogy ezen tényezők hogyan mutatkoztak meg egy átlagos család életében.
A múlt megismerése, az emberi közösségek történetének bemutatása és az erről szóló narratívák birtoklása már az első civilizációk kialakulásával fontos igényként jelentkeztek.
Pál Emesével, az MCC szakmai koordinátorával beszélgettünk a szakmai megítélésről, a coaching folyamatról, valami kitérünk arra is mely kompetenciák elengedhetetlenek a szakmához.
A meggyőző és manipulatív érvekről, illetve az álhírekkel szembeni védekezésről beszélgettünk Constantinovits Milánnal, az MCC szakmai főigazgató-helyettesével.
Úgy tűnik, Szerbia új kormányának is az európai uniós csatlakozási tárgyalások felgyorsítása lesz az egyik fő feladata, mégpedig az ukrajnai háború miatt rendkívül feszültté váló nemzetközi környezetben.
A Bécsi Nemzetközi Gazdasági Összehasonlítások Intézetének (WIIW) közelmúltbab bemutatott átfogó tanulmánya részletesen tárja fel a nyugat-európai működőtőke befektetések gazdasági, társadalmi, munkaerőpiaci hatását régiónkban az 1990-es évektől napjainkig.
Kovács Flóra ebben az adásban Szemere Alexandra vitaoktatóval és Lanku Máté pszichológussal beszélgetett a szónoklás velünk született és fejleszthető mivoltáról, a nyilvános beszéddel együtt járó stressz-faktorokról és azok leküzdési stratégiáiról.
Nemrég megalakult a Mathias Corvinus Collegium Építészet és Emlékezet Műhelye, erről is szól az MCC Podcast legújabb adása Erhardt Gáborral, a műhely vezetőjével.
Jeruzsálem egyik ferences kolostorából jelentkezünk, nem messze az utolsó vacsora helyszínétől, ahol a közösség elöljáróját, Várnai Jakab atyát, teológust, a jeruzsálemi Studium Theologicum oktatóját kérdezzük a szentföldi keresztények helyzetéről.
Az MCC könyvtára „Találtam egy könyvet a polcon…” címmel indított beszélgetéssorozatot, aminek első alkalmával Szekfű Gyula egy nyelvtörténeti tanulmányát vetették elemzés alá.
Napjainkban pedig talán még igazabb ez az állítás, mint valaha: a politikai kommunikáció szinte teljes egészében elfoglalta a politikai cselekvés palettáját.
Egy éve tart a háború Kelet-Európában, ahol a gyors győzelemmel számoló orosz haderő szembetalálta magát a hősiesen küzdő ukrán hadsereggel, akik már több mint egy éve tartják a frontot.
Az Ifjúságkutató Intézet friss kutatásából kiderül, hogy a 25–39 éves fiatal felnőttek többsége az infláció következtében igyekezett visszafogni a költségeit, leginkább az energiafogyasztását, de többségük a vásárlásai során is igyekezett spórolni. Bár egész nemzedékükre vonatkozóan érzik hatását az áremelkedésnek, többségük képes kezelni a helyzetet, 10-ből hatan legalább esetenként még félretenni is tudnak.
Február 15-én bejelentette lemondását Skócia leghosszabban hivatalban lévő első minisztere, Nicola Sturgeon. Az SNP (Scottish National Party) vezetője a skót függetlenség legelkötelezettebb képviselője volt 2014 óta, így távozásával felmerül a kérdés: Lesz skót függetlenség, vagy Egyesült marad a Királyság?
2023. március 19-én választ elnököt a Fekete hegyek országa. A választáson idén heten mérettetik meg magukat, többek között egy korábbi puccsista, influenszer, korábbi miniszter és Đukanović, az ország örökös vezetője. Bár az első forduló előreláthatólag nem hoz eredményt, izgalmakból biztosan nem lesz hiány. Cikksorozatunk negyedik, befejező része.