A 2023-ban beterjesztett, tízéves vasútfejlesztési stratégia egyik legfőbb törekvése, hogy a kötöttpályáé legyen a főszerep a hazai közlekedési rendszerben.
Március 15-17-e között elnökválasztás volt Oroszországban, amelyet rendkívüli arányokkal nyert meg a rövid megszakítással már majdnem negyedszázada hivatalban lévő elnök, Vlagyimir Putyin. Okozott ez egyáltalán meglepetést bárki számára is?
A hangunk a vokális névjegyünk, ahhoz viszont, hogy kellő magabiztossággal és erővel képviseltessük magunkat a beszédünkön keresztül, belső munkára, önismeretre és rengeteg gyakorlásra van szükségünk.
A nyilvánosság elé kerülő tartalmakat a történelem során mindig valamilyen formában ellenőrizték - kezdetben uralkodók, később az államok, esetleg maga az egyház.
A Remény Farm megálmodói és egyben vezetői, Juhász Anna és Goldmann Dávid mesélnek arról, hogy városi emberből hogyan váltak sikeres gazdákká, miként gondolkodnak a fenntarthatóságról, és miért fontos az ember és a természet kapcsolata.
A Téka legújabb adásában Adámi Zsanettel, paralimpikonnal, négyszeres világcsúcstartóval és egyetemi oktatóval beszélgettünk olyan kérdésekről, hogy mennyire nehéz gyermekként azokkal a kihívásokkal és nehézségekkel szembesülni, amelyek az élsporttal járnak?
Csak úgy érdemes tudományt művelni, ha képesek vagyunk saját, szűken vett szakterületi burkainkból kitekinteni, a tudományos eredményeket a széles közönség számára is lefordítani.
Az MCC Podcast legújabb adásában Rétfalvi Flóra beszélget Piróth Eszterrel, a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat igazgatójával. A társulat kiemelkedő szerepet vállal az innovációban és az oktatásban, főként a tudomány és tudományos ismeretterjesztés területén.
Kit nevezhetünk stílusosnak? Miért fontos az, hogy valaki stílusos legyen? Egyáltalán mi az, hogy stílus? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket jártunk körbe dr. Schiffer Miklós stílusszakértővel.
Szécsényiné dr. Fekete Irén, aki már hat évtizede a ritmikus gimnasztika, a tánc és a testnevelés világában tevékenykedik mesél nekünk az életéről és a megfelelő mozgás fontosságáról.
Az AUKUS védelmi megállapodás 2021 szeptemberében született Ausztrália, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok részvételével, mely elsősorban a Csendes-óceán térségének biztonságát hivatott fokozni.
A Karrier és Alumni Központ egyik kiemelt célja az alumni közösség visszacsatornázása az MCC vérkeringésébe és mindennapjaiba, aktív és kölcsönös előnyöket biztosító kapcsolat kialakítása a jelenlegi hallgatók és a karrierjükben sikeres, tapasztalt alumnák és alumnusok között.
A régi bölcsesség szerint egy gyermek felneveléséhez egy egész falu kell. Gyermekeink gondozása az emberiség történetében hosszú ideig nemcsak az édesanya vagy a szülőpár kizárólagos feladata volt, hanem egy közösségé, a többgenerációs családé és a szomszédságé is.
1848 őszén a végbement polgári átalakulás vívmányainak megőrzése érdekében a Batthyány Lajos vezette első felelős magyar kormány önvédelmi háborúra kényszerült a bécsi udvarral szemben.
A Budapesti Fesztiválzenekar a világ egyik legkiválóbb szimfonikus zenekara, ahol a legmesteribb komolyzenészek dolgoznak, akik Európa legrangosabb koncerttermeibe is visszajáró vendégek.
Algéria, Tunézia, Ausztria, Németország és Olaszország együttműködésében létrejöhet egy hidrogénvezeték, amely észak-afrikai megújuló energiaforrásokból előállított zöld hidrogént szállítana az Európai Unióba. A projektnek a célja, hogy hozzájáruljon az unió klímacéljaihoz és csökkentse a fosszilis üzemanyagoktól való függést. A SoutH2 tervek mögött komoly kétségek és kihívások húzódnak, amelyek a beruházás megvalósíthatóságát és időzítését érintik.
Az urbanizáció mértéke világszerte folyamatosan növekszik, és ezzel párhuzamosan egyre nagyobb figyelem irányul a városi környezet mentális egészségre gyakorolt hatásaira. Az emberi psziché szoros kapcsolatban áll azzal a térrel, amelyben az emberek élnek és dolgoznak.
Az afrikai kontinens az ENSZ tagállamok több mint negyedét, pontosabban 54 államot foglal magában. A Szaharától délre fekvő szubszaharai térség csakugyan közel 50 országot tömörít. Jelen cikk az általános, kontinens-specifikus következtetéseken túl a szubszaharai Afrika regionális geopolitikai sajátosságaiba enged rövid betekintést, különös hangsúlyt helyezve Kelet-Afrika geopolitikai jellegzetességeire, alapvető jellemzőire.