Pál Emesével, az MCC szakmai koordinátorával beszélgettünk a szakmai megítélésről, a coaching folyamatról, valami kitérünk arra is mely kompetenciák elengedhetetlenek a szakmához.
A meggyőző és manipulatív érvekről, illetve az álhírekkel szembeni védekezésről beszélgettünk Constantinovits Milánnal, az MCC szakmai főigazgató-helyettesével.
Úgy tűnik, Szerbia új kormányának is az európai uniós csatlakozási tárgyalások felgyorsítása lesz az egyik fő feladata, mégpedig az ukrajnai háború miatt rendkívül feszültté váló nemzetközi környezetben.
A Bécsi Nemzetközi Gazdasági Összehasonlítások Intézetének (WIIW) közelmúltbab bemutatott átfogó tanulmánya részletesen tárja fel a nyugat-európai működőtőke befektetések gazdasági, társadalmi, munkaerőpiaci hatását régiónkban az 1990-es évektől napjainkig.
Kovács Flóra ebben az adásban Szemere Alexandra vitaoktatóval és Lanku Máté pszichológussal beszélgetett a szónoklás velünk született és fejleszthető mivoltáról, a nyilvános beszéddel együtt járó stressz-faktorokról és azok leküzdési stratégiáiról.
Nemrég megalakult a Mathias Corvinus Collegium Építészet és Emlékezet Műhelye, erről is szól az MCC Podcast legújabb adása Erhardt Gáborral, a műhely vezetőjével.
Jeruzsálem egyik ferences kolostorából jelentkezünk, nem messze az utolsó vacsora helyszínétől, ahol a közösség elöljáróját, Várnai Jakab atyát, teológust, a jeruzsálemi Studium Theologicum oktatóját kérdezzük a szentföldi keresztények helyzetéről.
Az MCC könyvtára „Találtam egy könyvet a polcon…” címmel indított beszélgetéssorozatot, aminek első alkalmával Szekfű Gyula egy nyelvtörténeti tanulmányát vetették elemzés alá.
Mai adásunkban Huszty Zsuzsanna a Karrierközpont munkatársa és Pető Dorina az MCC Alumni közösség tagja, a közismert Mélylevegő Projekt egyik alapítója beszélgetnek.
Pál Emesével, az MCC szakmai koordinátorával beszélgettünk a szakmai megítélésről, a coaching folyamatról, valami kitérünk arra is mely kompetenciák elengedhetetlenek a szakmához.
A meggyőző és manipulatív érvekről, illetve az álhírekkel szembeni védekezésről beszélgettünk Constantinovits Milánnal, az MCC szakmai főigazgató-helyettesével.
Az EU Kína-politikájának összetettsége egyre inkább előtérbe kerül. Először is, mivel Kína gazdasági teljesítménye meghaladja a 27 uniós országét együttvéve, Európa egyre inkább jelentős gazdasági és technológiai versenytársként tekint Kínára
Mitől függ az, hogy mennyire innovatív egy állam? Milyen támogató háttérintézményekre háttértevékenységre van szükség ahhoz, hogy fokozódjon a kutatási, fejlesztési és innovációs kedv? Milyen stratégiát követ ebben Magyarország? Cikkünk a magyar innovációs stratégia és a támogató intézmények összefüggését tárgyalja.
A klímaváltozás, természetvédelem témájával nap, mint nap találkozhatunk a különböző hírportálokon és közösségi oldalakon. A tudományos eredmények arról számolnak be, hogy az elmúlt évszázadban tapasztalt globális felmelegedés nagymértékben a különféle emberi tevékenységeknek tudhatók be. Éppen ezért, úgy törvényhozói, mint egyéni szinten számos kezdeményezés indult el a globális felmelegedés enyhítése és mérséklése érdekében. Ökológiai lábnyomunk csökkentésének egyik módja az étrendünk megváltoztatása. Ehhez a hús, illetve egyéb állati eredetű ételek mellőzését ajánlják. Megalapozott lenne ez a tanács? Hogyan járul hozzá az élelmiszeripar a globális felmelegedéshez?
A körülöttünk zajló folyamatos változások ellenére néhány dolog ugyanaz marad. Az emberek továbbra lesznek szerelmesek, és ahogyan arra nemrégiben emlékeztettek minket, háborúznak is. Egy futballmérkőzés megtekintésére még mindig könnyebb megtölteni egy stadiont, mint azért, hogy meghallgassunk egy jogi témájú előadást. És az európaiaknak továbbra is rengeteg emlékük van a múltról, míg az amerikaiaknak sok elképzelése van a jövőről.