A beszélgetés a gazdasági instabilitás és annak az oktatás integritására gyakorolt hatása közötti bonyolult összefüggésre koncentrál.
A TÉKA Így olvastok ti! legújabb adásának vendége dr. Somkuti Bálint, hadtörténész, biztonságpolitikai elemző.
Mi a női innovátorok szerepe az oktatástechnológiában és a tehetséggondozásban?
Idén tavasszal került megrendezésre az I. MCC ARS középiskolás tehetségszüret Szekszárdon.
Hogyan hatnak a Gazdasági Versenyhivatal tervezett versenytörvény-módosításai a piaci egyensúlyra? Milyen új kihívásokat jelent az „alapvető jelentőségű vállalkozások” szabályozása? Az új szabályok hogyan segítik a tisztességes verseny és fogyasztóvédelem erősítését Magyarországon? A módosítások a piaci dinamikák és a jogbiztonság terén is új távlatokat nyitnak.
A második világháborút követően a vasfüggönnyel kettévágott Németország keleti tartományai megsínylették a szovjet megszállást: gazdaságilag és társadalmilag megrekedtek a Marshall-segélyben részesülő, ESZAK-társalapító, a piacgazdaságot és demokráciát kiépítő és élvező nyugati testvéreikhez képest.
Március elején egy olyan jelenség érte az Európai Unió gazdaságát, amelyre jelenleg kevés figyelem irányul a „Trump tornádóként” jellemezhető történések közepette. Jelenleg minden szem az újra alakuló/átrendeződő világrendre, az orosz-ukrán háború fejleményeire, az Európa és Amerika közötti kapcsolatok alakulására szegeződik, miközben egy üzletember (Elon Musk) csendben egész jelentős politikai és világgazdasági magasságokba tör, ami mellett pedig Donald Trump „Drill baby, drill” felkiáltással meghirdette a második olajkorszakot az amerikai autóiparban.
A mobiltelefon használata körüli viták lassan csillapodnak: ahogy egyre több kutatás jelenik meg a témában, lassan mindenki belátja káros hatásait.