Évente több tízezer kiadott könyv jelenik meg a piacon, s ezért nagy kihívást jelent mind a nemzetközi, mind a hazai kínálatban megleli a gyöngyszemeket.
Ferenc pápa (1936-2025) egész pápasága alatt következetesen arra hívta fel a figyelmet, hogy a Föld, amelyen élünk, nemcsak otthonunk, hanem Isten teremtménye is – egy ajándék, amelyet védenünk, óvnunk kell. Történelmi jelentőségű enciklikájában, a Laudato si’-ben, amely 2015-ben jelent meg, a pápa a természeti környezet és az élőlények tiszteletére, valamint az emberi méltóság és igazságosság szoros kapcsolatára világított rá. Ő volt az első egyházfő, aki ilyen átfogó módon fogalmazta meg a gondoskodás erkölcsi és lelki dimenzióját, amely túlmutat a vallási és tudományos határokon.
A konzervatív politikai gondolkodás fenntartásokkal kezeli a gyors, hirtelen változásokat. A konzervatív személy számára a múlt legmeghatározóbb eleme a tapasztalat, amely kihatással van a jelen döntéshelyzetére.
A Húsvét egyike az egyházi év mozgó ünnepeinek: március 22. és április 25. között bármely vasárnapra eshetik. A keleti kereszténységben (az Egyház másik „tüdejében”) némileg másképp számolják a Húsvét időpontját, mint Nyugaton, noha szintén a Nap és a Hold járásához igazítják. Általában – sajnálatos módon – néhány hét eltolódás van a két időpont között, vannak viszont olyan évek is – például az idei, 2025 –, amikor az egész kereszténység ugyanazon a napon együtt ünnepel.
Az idő mind a fizika, mind a filozófia diszciplínái által kutatott tényező, ugyanakkor a mindennapi társas együttélésünk, végső soron a politika világának is szerves részét képzi. Az idő és a politika keresztmetszete egy kevésbé feltárt terület a politikaelmélet történetében, azonban a kortárs diskurzusban egyre nagyobb figyelmet szentelnek neki a kutatók.