Szaúd-Arábia az elmúlt néhány évben nagy energiákat fektetett abba, hogy enyhítse az országról alkotott ultrakonzervatív képet. Vajon a Királyság valóban a változás útjára lépett, vagy csak a nemzetközi közvélemény manipulációjáról van szó?
Az európai labdarúgás történéseit szoros figyelemmel követőknek már bizonyára feltűnt, hogy az utóbbi években egyre több nívós futballklub került keleti olajmágnások, vagy épp orosz oligarchák tulajdonába.
Amikor Szaúd-Arábiára gondolunk egy kietlen, sivatagos, olajfúrókutaktól hemzsegő, autoriter iszlám rezsim képét látjuk. Általában nem alaptalanul. Szabó Botond írása.
Évente több tízezer kiadott könyv jelenik meg a piacon, s ezért nagy kihívást jelent mind a nemzetközi, mind a hazai kínálatban megleli a gyöngyszemeket.
Donald Trump 2024. november 5-i megválasztását követően számtalan, diplomáciai berkekben szokatlan hangvételű és tartalmú kijelentést tett. Ezek egyikében bejelentette az Egyesült Államok igényét Grönland szigetére, különösen nagy vihart kavarva a nemzetközi politikai közbeszédben. Valóban ismét csak a Trump elnöktől már ismert kardcsörtetésről, vagy ezúttal valós amerikai nemzeti érdekek érvényesítéséről van szó?
Miközben az Egyesült Államok egy új globális biztonsági és világgazdasági architektúra létrehozására törekszik, a nemzetközi színtér más jelentős szereplői azon dolgoznak, hogy javítsák pozícióikat az újradefiniált nemzetközi kapcsolatok rendszerében.
Dr. Kövér László, az MCC Középiskolás Program vezető oktatója egy kutatási ösztöndíj jóvoltából három hónapot töltött Tanzániában. Kint léte alatt, a szakmai elfoglaltságok mellett volt ideje az országon belül utazni is, így számos ökoturisztikai desztinációt és látványosságot is meg tudott látogatni. László jelen írásában Afrika legmagasabb hegye, a Kilimandzsáró szomszédságában található Mount Meru megmászásának történetét, élményeit és érzéseit osztja meg az olvasóval.