Magyarország legkiválóbb képzőintézménye, a

Mathias Corvinus Collegium

Vállalkozáskutató Műhelye

 Kutatót

keres vállalkozásokhoz és a magyar gazdaság folyamataihoz kapcsolódó kutatásaihoz

A szervezetről röviden

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) 1996-ban alapított tehetséggondozó intézmény, amely az ország iránt elkötelezett, a helyi közösségekért tenni akaró, honfitársaikért és a környezetükért felelősséget érző fiatalokat támogatja abban, hogy kibontakoztathassák tehetségüket és azt saját maguk, hosszú távon pedig a magyarság javára kamatoztathassák.

Az MCC az általános iskolában, a középiskolában, a felsőoktatásban tanuló tehetséges diákoknak és a diplomával rendelkező fiatal felnőtteknek nyújt térítésmentes képzési lehetőséget. Bentlakásos kollégiumot működtet, valamint könyveket ad ki; konferenciákat, szakmai fórumokat szervez; kutatásokat, elemzéseket készít; nemzetközi mobilitási- és ösztöndíj programokat koordinál. Így az MCC nemzetközileg is jegyzett tudásközpont Magyarországon.

A Vállalkozáskutatási Műhely a magyar gazdaságok működését, kihívásait és lehetőségeit feltáró kutatásokat végez, melyek az empirikus módszertanok széles tárházát alkalmazva keresik a választ olyan kérdésekre, amelyek a magyar vállalkozások vezetőinek, a vállalatokat támogató szolgáltatóknak és a gazdaságpolitikai programok kidolgozóinak kínálnak hasznos tudást. A koronavírus vállalkozásokra gyakorolt hatására, illetve a beszállítók és az integrátorok kapcsolatára fókuszáló kutatásaink lezárultak.  Most indul kutatásunk a sikeres vállalkozások környezeti, működési jellemzőinek feltárására, illetve annak megértésére, milyen információk alapján, milyen módon hozzák meg a cégvezetők stratégiai döntéseiket.

Főbb feladatok

  • közgazdasági tárgyú kutatásokban való részvétel (hazai és nemzetközi szakirodalom feldolgozása, adatelemzés, interjúzás)
  • Elemző háttéranyagok készítése az Iskola munkájához kapcsolódó szakmai témákban
  • Részvétel tudományos cikkek, ismeretterjesztő írások és blogbejegyzések készítésében

Előnyt jelent

  • Erős közgazdasági alapok
  • Kutatói projektekben szerzett adatelemzési és/vagy interjúkészítési tapasztalat
  • Vállalkozói világ ismerete és/vagy erős gazdaságtörténeti háttér

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú végzettség társadalomtudományi tárgyú képzésen
  • Felsőfokú angol nyelvtudás
  • Tapasztalat elemzések, tanulmányok készítésében
  • MS Office felhasználói szintű ismerete ismeret, adatelemzési technikák ismerete
  • Önálló, precíz és megbízható munkavégzés

Munkavégzés, szerződési feltételek

  • Teljes munkaidő, Munka Törvénykönyve szerinti foglalkoztatás

Amit biztosítunk

  • Versenyképes jövedelem
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Fiatalos csapat, kellemes munkahelyi légkör

Munkavégzés helye

Magyarország

Jelentkezési határidő: 2022.09.30.– elbírálás a pályázatok beérkezését követően folyamatosan

Kezdési időpont: a pályázatok elbírálását követően azonnal

Amennyiben „Kutató” pozíciónk felkeltette érdeklődését, küldje el  fényképes önéletrajzát és rövid motivációs levelét bérigény megjelölésével a karrier@mcc.hu e-mail címre.