Ingyenes képzésünket olyan 22–37 év közötti, magyar és angol nyelvtudással rendelkező fiatal nők számára kínáljuk, akik már rendelkeznek diplomával és ambíciót éreznek a közéleti szerepvállalásra.
A Mathias Corvinus Collegium 2018-ban azért indította el a Női Közéleti Vezetőképzőt, hogy felkutassa, felkarolja, képezze, illetve közösségé kovácsolja azokat a széles-látókörű, több idegen nyelvet beszélő, kritikusan-gondolkozó fiatal nőket, akik ambíciót éreznek a közéleti szerepvállalásra. A képzésünk keretében páratlan szakmai nívóval, nemzetközi szereplők segítségével, idegennyelvű képzési elemekkel, műhelymunkával, szituációs gyakorlatokkal, illetve projektfeladatok segítségével támogatjuk a program résztvevőinek fejlődését, amely mellett egy nemzetközileg versenyképes, közép-európai viszonylatban pedig egyedülálló női közösséget építünk. Célunk, hogy az MCC infrastruktúráját és eszközrendszerét hatékonyan felhasználva támogassuk a képzés résztvevőinek kezdeményezéseit, elősegítsük közéleti szerepvállalásukat és példaképeket állítsunk a fiatal nők számára, valamint, hogy teret és lehetőséget adjunk tehetségük kibontakoztatására.
A képzés tartalmilag négy szakmai pilléren alapul (külpolitika és tárgyalástechnika, jog és államigazgatás, társadalmi felelősségvállalás, pszichológia és önismeret).
A képzés napirend-alkotó jellege miatt a hazai sajtó állandó figyelmét élvezi a program, az utóbbi években a magyar közélet témája lett a nők nevelése, kiemelése, támogatása. A program elvégzése után a végzett hölgyek jellemzően a közigazgatásban, nemzetközi szervezeteknél, háttérintézményeknél helyezkednek el, esetleg önálló vállalkozást, start-up-ot indítanak. A képzés további célja, hogy a program végeztével egy egyre növekvő női „Alumna közösséget” és hálózatot hozzunk létre, amely – reményeink szerint – Magyarország közéletének női vezetői rétegét alkotja majd. Az MCC látóköréből a végzés után sem kerülnek ki a hallgatók: projektjeik, kezdeményezéseik támogatását az MCC infrastrukturális felszereltsége, sajtókapcsolatai és szakértői humán-erőforrása elérhetővé teszi.
A korábbi évek előadói és támogatói között többek között köszönthettük:
- Irene Fellin NATO különleges képviselő asszonyt;
- Pach Judit nagykövet asszonyt;
- Vass-Salazar Mária nagykövet asszonyt;
- Molnár Katalin nagykövet asszonyt;
- Bogyay Katalin nagykövet asszonyt;
- Balogh István nagykövet urat;
- Dr. Szabó László nagykövet urat;
- Dr. Vitályos Eszter miniszterhelyettes asszonyt;
- Dr. Győri Enikő EP képviselőt;
- Hölvényi György EP képviselőt;
- Dr. Ferencz Orsolya miniszteri biztos asszonyt;
- Dr. Ballester-Bólya Boglárka miniszteri biztos asszonyt;
- Dr. Szabó Hedvig altábornagy asszonyt;
- Dr. Vargar Rékát, az Alkotmánybíróság elnökhelyettesét;
- Dr. Szuromi-Kovács Ágnest, a Családbarát Magyarország Központ ügyvezetőjét;
- Werner Patzelt és Petr Drulák professzor urakat
- Gadi Taub izraeli kutatót és politikai kommentátort;
- Dr. Robert Castel-t;
- John O’Brien-t;
- Dr. Diego Fusaro-t;
- Dr. Caroline Galacteros-t;
- Niccolo Soldo-t;
valamint számos neves hazai és külföldi kutatót, szakembert, professzort és trénert.