A Mathias Corvinus Collegium (MCC) és az Oktatási Hivatal (OH) ünnepélyes gála keretében ismerte el és díjazta Magyarország 100 legjobb gimnáziumát. A Várkert Bazárban megrendezett eseményen több mint 300 vendég, köztük oktatási szakemberek, iskolaigazgatók és diákok gyűltek össze, hogy közösen ünnepeljék a tanári munka és a tehetséggondozás eredményét.
Minden eddiginél frissebb adatokon alapuló, átfogóbb, részletesebb gimnáziumi rangsor készült a most felvételiző diákok és szüleik tájékozódását segítendő. A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Oktatási Hivatal (OH) közreműködésével létrejött értékelése Magyarország 100 legjobb gimnáziumát mutatja be, amely elsőként 2025. február 6-án jelenik meg a Mandiner mellékleteként. A rangsor élén két budapesti és egy vidéki gimnázium végzett.
Anglia, Egyesült Államok, Németország, Ausztria, Korea, Ausztrália – a világ számos országába eljuthatnak a legtehetségesebb magyar diákok és kiváló külföldi szakemberektől is tanulhatnak – térítésmentesen. A rengeteg lehetőség közül ezt is kínálja a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Egyetemi Programja. A komplex képzésre a most elsőéves, nappali tagozatos egyetemi hallgatók tudnak jelentkezni Budapest mellett
Debrecenben, Győrben, Miskolcon, Pécsett, Szegeden és Kolozsváron is. A program célja, hogy az elsőéves egyetemisták számára egyedülálló szakmai fejlődési lehetőséget és közösségi élményt egyaránt nyújtson. Az MCC hallgatói hat különböző szakterületet lefedő iskolában mélyíthetik el tudásukat. A magyarországi képzésre március 16-ig, a kolozsvári programba április 30-ig lehet jelentkezni.
Az egykori Takáts-ház épületében lelhet új otthonra a Mathias Corvinus Collegium szombathelyi tehetséggondozó központja, a teljeskörű felújítás még az idén megkezdődhet. Az ódon épület rekonstrukciójának egyik fontos célja, hogy az új központ létrehozásával a város és a régió egyik oktatási, kulturális és közéleti origójává váljon a szombathelyi MCC. A beruházás részleteit szakmai beszélgetésen ismerhette meg a közönség.
Az energiabiztonság és a geopolitika égető kérdéseit vizsgálták meg a világ minden tájáról érkező szakértők az Energia Charta Egyezmény (ECT) nemzetközi konferencián. Az MCC által szervezett csütörtöki rendezvényen az előadók hangsúlyozták hazánk kiemelkedő szerepét az egyezmény korszerűsítési eljárásában.
Miért fontos a klasszikus tudás a mesterséges intelligencia aranykorában? Hogyan változik meg a pedagógusok szerepe napjainkban? Milyen új lehetőségek nyílnak a tehetséggondozásra? Ezeket a témákat járta körül a Mathias Corvinus Collegium (MCC) immár hetedik alkalommal megrendezett Kárpát-medencei pedagóguskonferenciája. A rendezvényen mintegy száz pedagógus, oktatási szakember és kutató vett részt.