Hazai és nemzetközi szakértők részvételével tartottak választási estet a Mathias Corvinus Collegiumban kedd este. Az MCC és az Alapjogokért Központ közös rendezvényén az esélylatolgatás mellett az amerikai elnökválasztási kampányban történtekről és a voksolás lehetséges világpolitikai hatásairól is szó volt.
„A jogállamiság 2024-es változata egyesíti a bírák, a militáns csoportok és a „független”-nek állított közigazgatási hatóságok hatalmát. A bírák úgy alkotnak törvényt, hogy közben úgy tesznek, mintha értelmeznék azt. A militáns csoportok követeléseiket a médián keresztül alapvető jogokká alakítják át. A „független” közigazgatási hatóságok a társadalmi tervezés agresszív formáját gyakorolják anélkül, hogy erre felhatalmazást kaptak volna, a gyűlölet és a dezinformáció elleni küzdelem nevében pedig valójában civilizációs cenzúrát hirdetnek. Teszik mindezt egy olyan globalizált technostruktúra részeként, amely folyamatosan megfosztja a nemzeti szuverenitást a lényegétől” – hangsúlyozta Mathieu Bock-Coté világhírű kanadai szociológus, író, politikai kommentátor a Szuverenitás törvényei című, pénteki konferencián. Az MCC által szervezett nemzetközi rendezvényre a világ számos országából és jogi kultúrájából érkeztek neves jogászprofesszorok, politikatudósok és nemzetközi bírói fórumok szakértő képviselői, akik a szuverenitást érintő újszerű kihívások, így például a globalizáció, az európai integráció és a digitalizáció kérdéseiben osztják meg gondolataikat.
Európa a konnektivitás révén válhat erősebbé és Magyarország rendelkezik azzal a tervvel, amely ezt lehetővé teszi – hangzott el a Mathias Corvinus Collegium, a Danube Institute és a TheRepublic által szervezett berlini nemzetközi konferencián. A transzatlanti együttműködés jövőjéről szóló rendezvényen a gazdasági instabilitás, a tömeges migráció és a káros kulturális változások által okozott globális krízis veszélyeit térképezték fel a konzervatív gondolkodás meghatározó magyar, német és amerikai szereplői. Az esemény egyik témája a szólásszabadságra leselkedő veszély volt, aminek élő példáját maga a rendezvény adta, amelyet a korábbi brüsszeli NatCon konferenciához hasonlóan ezúttal is megpróbáltak ellehetetleníteni.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) a legtehetségesebb magyar diákok számára egyedülálló tanulási pályaívet és nemzetközileg is versenyképes tudást kínál. Ennek mentén az MCC aktív idegennyelv-tanulást biztosít, nemzetközi tanulmányi utakat szervez, valamint külföldi egyetemeken tanító professzorok előadásait is elérhetővé teszi. A Középiskolás Programba (KP) most tudnak jelentkezni a középiskolákban tanulók, a jelentkezési időszak december közepéig tart.