Kunkli Botond vagyok, debreceni születésű, és a cívisvárosban végeztem tanulmányaimat általános iskolától egészen az egyetemig. Jelenleg a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán vagyok jogász szakos hallgató, és a MCC Büntetőjogi Műhelyének a tagja, valamint az egyetem tehetséggondozó programjában is részt veszek. Mindig is érdekelt a jogászi hivatás, érdeklődésem eleinte csak a büntetőjogra koncentrálódott, de egyre bővült más jogágak iránt is szenvedélyem, noha előbbi élvez nálam prioritást.
Egyetemi éveim alatt kerültem kapcsolatba az MCC-vel, ahol a Jogi Iskolának voltam a tagja 2 éven keresztül. Ez idő alatt többek közt tanulmányutakon vettem részt Hágában, Brüsszelben vagy épp Athénban. Továbbá, az intézmény támogatásával részt vehettem nyári egyetemen Oxfordban is, és a Fellowship Programjuk által a 2024/25-ös őszi félévben Athénban vagyok szakmai gyakorlaton az EPLO-nál (European Public Law Organization). Emellett Németországban is tanultam egy félévet az ország egyik legrégebbi egyetemén, a würzburgi Julius-Maximilians Universität-en, az Erasmus program keretében a 2024-es nyári szemeszterben.
Kutatási téma:
Jogi eszközökkel a futballhuliganizmus ellen
Kutatásomban célként tűztem ki, hogy megvizsgáljam és megállapítsam, hogy milyen jogi eszközök biztosítják a futballhuliganizmus visszaszorítását, megakadályozását Magyarországon. Bemutatom az emiatt megalkotott „a sport rendezvények látogatásától való eltiltás” büntetést, amely jogintézménynek a magyar büntetőjogba történő bevezetése óta eltelt több mint egy évtizede feljogosít minket arra, hogy annak gyakorlati tapasztalatait tudományos igénnyel az elméleti megfontolásokkal összevetve megvizsgáljuk. Többek közt arra a kérdésre kívánok választ adni, hogy ez a büntetés hatékonynak bizonyult-e? Szükséges-e külön büntetési nemként kategorizálni? Valamint e téren milyen más jogi eszközök állnak rendelkezésre? Továbbá tervezem, hogy a magyar joggyakorlat mellett a németet is tanulmányozom, ezáltal pedig részletesebb képet alakítsak ki erről a szankcióról, kiszabásának a gyakoriságáról és egyéb jellemzőiről; és a két országban tapasztalt eredményeket pedig összevessem.