Marc De Vos, in his latest book, Superpower Europe: The European Union's Silent Revolution, reveals that the transformative forces reshaping the EU’s mission, identity, and power on the global stage and this transformation has largely gone unnoticed by its citizens. In our upcoming lecture, Marc De Vos will be joined by Rodrigo Ballester, Head of the Center for European Studies at MCC, to delve into a critical debate. What are the main challenges the EU faces in its transformation into a geostrategic force? What tensions are emerging within its structure, and what is the potential crisis of legitimacy that lies ahead if its transformation is not matched by political reform? Join our debate to gain a deeper understanding of the EU’s role in the new world order and what it means for Europe’s future.
Date: October 21, 2024 (Monday), 4.00 PM – 5.00 PM
Venue: MCC Scruton (Budapest, Tas Vezér Utca 3-7., 1113)
The event is open to the press and all, but pre-registration is required
Language: English
Program
4:00 PM – 4:45 PM Debate
- Marc De Vos, Professor at Ghent University; Co-CEO of Itinera Institute
- Rodrigo Ballester, Head of the Center for European Studies at MCC
- Moderator: Boris Kalnoky, Head of the School of Media at MCC
4:45 PM – 5:00 PM Q&A
BIO
Marc De Vos has cultivated a broad academic foundation through studies at Ghent University, the Université Libre de Bruxelles, and Harvard University, blending law with social sciences. With decades of experience at the crossroads of policy, society, economics and industry, he has held multiple roles in academia, professional services, and think tanks across the US, Europe, Australia, and Asia. As co-CEO of the Itinera Institute, De Vos fosters an open platform for collaboration among experts and stakeholders, driving policy solutions aimed at enhancing governance and ensuring sustainable prosperity. He also serves as a strategy consultant, connecting market and non-market trends transnationally for various organizations in transformation or growth. At Ghent University, De Vos teaches and researches topics related to social law, the European Union, globalization, and fundamental rights in the corporate sector.
Jövőbeli feszültségek: Mi vár az Európai Unióra?
Az Európai Unió néma forradalmat él át, és kulcsfontosságú válaszúthoz érkezett. Olyan kihívásokkal küzd, mint a változó világrend okozta geopolitikai feszültségek, a migráció vagy az éghajlati vészhelyzet, és közben értékszövetségből geostratégiai hatalommá alakul. Természetesen a szakértők különböző megközelítéseket képviselnek az Európai Unió jövőjével kapcsolatban. Marc De Vos legújabb könyvében, a Superpower Europe: The European Union's Silent Revolution (Európa, mint szuperhatalom: Az Európai Unió csendes forradalma) feltárja, hogy a változást előidéző erők az EU küldetését, identitását és hatalmát átalakítják, mindezt úgy, hogy az állampolgárai számára nagyrészt észrevétlen marad. Soron következő előadásunkon Marc De Vos mellett Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhelyének vezetője vitatják meg elképzeléseiket ez Európai Unió jövőjét illetően. Melyek azok a fő kihívások az Európai Unió számára, amelyekkel geostratégiai erővé való átalakulása során szembe kell néznie? Milyen feszültségek jelennek meg a struktúráján belül, és milyen legitimációs válság fenyeget, ha az átalakulás nem párosul politikai reformokkal? A vita során mélyebb betekintést nyújtunk az Európai Unió új világrendben betöltött szerepéről, valamint arról, hogy ez mit jelent jövőjére nézve.
Dátum: 2024. október 21. (hétfő) 16:00-17:00
Helyszín: MCC Scruton (1113 Budapest, Tas vezér utca 3-7.)
Az esemény sajtónyilvános, mindenki számára nyitott, előzetes regisztrációhoz kötve.
Előadás nyelve: angol
16:00 – 16:45 Vita
- Marc De Vos, a Genti Egyetem professzora; az Itinera Institute társvezetője
- Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhelyének vezetője
- Moderátor: Kálnoky Boris, az MCC Média Iskolájának vezetője
16:45 – 17:00 Kérdések és válaszok
BIO
Marc De Vos a Genti Egyetemen, a Brüsszeli Szabadegyetemen és a Harvard Egyetemen folytatott tanulmányai révén széleskörű tudományos alapokra tett szert a jog és társadalomtudományok területén. Több évtizedes tapasztalattal rendelkezik a politikára, a társadalomra, a gazdaságra és az iparra vonatkozó kérdésekben azáltal, hogy számos amerikai, európiai, ausztrál és ázsiai akadémiai intézményben és agytrösztben folytatott tudományos tevékenységet. A brüsszeli székhelyű Itinera Institute társ-vezérigazgatójaként De Vos a szakértők és az érdekelt felek nyílt együttműködését támogatja, és olyan politikai megoldásokat ösztönöz, amelyek célja a kormányzás javítása és a fenntartható jólét biztosítása. Stratégiai tanácsadóként is tevékenykedik, így foglalatoskodik az átalakuló és növekvő szervezetek nemzetek közötti összekapcsolásával piaci és nem piaci szinten egyaránt. A Genti Egyetemen De Vos a szociális jogokkal, az Európai Unióval, a globalizációval és a vállalati szektor alapvető jogaival kapcsolatos témákat oktat és kutat.