Milyen okok vezettek ahhoz, hogy 1956. október 23-án Magyarországon robbant ki felkelés a szovjet típusú rendszerrel szemben, és nem a keleti blokk valamelyik másik országában? Volt-e reális esély arra, hogy győzelemre jusson a forradalomból kibontakozó szabadságharc? S valóban nem nevezhetők koncepciós pereknek a szabadságküzdelem vérbe fojtása utáni megtorlás eljárásai, miként azt egyes történetírói megközelítések állítják?
Többek között ezekre a kérdésekre is keresi a válaszokat a Mathias Corvinus Collegium Társadalom- és Történelemtudományi Iskolája által szervezett „A magyar történelem vitás kérdései” címet viselő beszélgetéssorozat idei utolsó állomása, melynek témája az 1956-os forradalom és szabadságharc lesz.
A kérdéskör ismert és elismert szakértőit, Földváryné Kiss Rékát, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnökét, valamint Eörsi Lászlót, az 1956-os Intézet Alapítvány munkatársát Pócza Kálmán, illetve Gali Máté, a Mathias Corvinus Collegium Társadalom- és Történelemtudományi Iskolájának oktatói kérdezik.
Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!