Az energiabiztonság és a geopolitika égető kérdéseit vizsgálták meg a világ minden tájáról érkező szakértők az Energia Charta Egyezmény (ECT) nemzetközi konferencián. Az MCC által szervezett csütörtöki rendezvényen az előadók hangsúlyozták hazánk kiemelkedő szerepét az egyezmény korszerűsítési eljárásában.
Miért fontos a klasszikus tudás a mesterséges intelligencia aranykorában? Hogyan változik meg a pedagógusok szerepe napjainkban? Milyen új lehetőségek nyílnak a tehetséggondozásra? Ezeket a témákat járta körül a Mathias Corvinus Collegium (MCC) immár hetedik alkalommal megrendezett Kárpát-medencei pedagóguskonferenciája. A rendezvényen mintegy száz pedagógus, oktatási szakember és kutató vett részt.
Mintegy 150 diákkal indulnak el a Mathias Corvinus Collegium (MCC) tehetséggondozó képzései Szabadkán. Az új képzési központban általános iskola felső tagozatos, valamint középiskolás diákok tanulnak, ezen túlmenően kéthetente nyilvános rendezvények, előadások színhelye lesz a vajdasági MCC. Az ünnepélyes megnyitón Orbán Balázs hangsúlyozta: a Mathias Corvinus Collegium immáron Magyarország és a Kárpát-medence legnagyobb és legjelentősebb tehetséggondozó intézménye.
A Vállalkozáskutatói és Elemzői Hálózat Ötödik alkalommal rendezte meg éves konferenciáját. A hálózat a vállalkozások világának kutatói, elemzői és adatelőállítói közötti együttműködés erősítésének céljából jött létre, melynek révén a vállalkozásokkal kapcsolatos szisztematikus tudás bővítéséhez és mélyítéséhez kíván hozzájárulni. Az évente megrendezésre kerülő konferencia célja, hogy teret adjon a vállalkozásokat gazdasági, üzleti vagy szociológiai szempontból kutatók és elemzők közötti személyes és szakmai kapcsolatok erősítésének, valamint a vállalkozásokkal kapcsolatos tudományos eszmecserének és inspiratív diskurzusoknak is.