Olvasási idő: 2 perc

„Hihetetlen öröm volt számomra, hogy magyarul alkothatok” – hangzott el a kecskeméti MCC előadásán, mely során Boris Kálnoky, az MCC Média Iskolájának vezetője mutatta be Őseim földje című könyvét.

A Németországban híressé vált újságíró székely apa és sziléziai anya fiaként született Németországban 1961-ben. Családjával pár évente új országba költöztek, így fiatalkorát Németországban, az Egyesült Államokban, Hollandiában és Franciaországban töltötte, hat különböző városban. Rengeteg hatás érte és sokféle kultúrát ismerhetett meg fiatal korától kezdve. Az író saját bevallása szerint nem beszél egyik nyelven sem anyanyelvi szinten, mégis művészetében a magyar nyelv sokszínűségét és kifejező mivoltát találta a legérdekesebbnek.

Múltjának megismerése motiválta könyvének megírására, hiszen „történelmünk ismerete nélkül nem lehet jövőnk” - fejtette ki az író. Családjának története egészen a 13. századig nyúlik vissza, innen indul a sokszor együttérzésre buzdító, máskor meghökkentő, vagy éppen drámai történetek sorozata. A szerző főleg férfiak, katonák, édesapák élethelyzetein kalauzolja végig az olvasót, számos levéllel, feljegyzéssel színesítve az alkotást.

Az előadása során fény derült az alkotás folyamatának részleteire is, kiderült miként jutott hozzá a történetéhez szükséges információkhoz. Számos levéltárban járt, beszélgetett idősebb rokonaival vagy éppen szert tett sokáig titkolt családi levelezésekre. Saját megfogalmazásában négy évig élt nagyapja leveleiben, családi történetei pedig meglehetősen nagy hatást gyakoroltak rá.

Az eseményen résztvevő vendégeink lelkesen kérdeztek az előadótól, majd dedikáltatták saját kötetüket is a szerzővel.