Stipkovits Tamás István az MCC Technológiai Jövők Műhelyének kutatója (PhD Program), továbbá a Széchenyi István Egyetem PhD hallgatója és egyetemi tanársegéde. Jogi diplomáját is Győrben szerezte, ahol egyetemi polgárként régóta nagy érdeklődéssel követi a megvalósuló innovációs folyamatokat, így 2019-ben részt vett a Hallgató Innovációs Projektben, és kutatási területe is az innovációs ökoszisztéma egyes szereplőinek a vizsgálata. Az MCC intézményén belül ezen indíttatásánál fogva az egyetemi technológiatranszfer jogi vetületeinek feltárásával foglalkozik. Szabadidejében ukulelén játszik és kendózik.
Stipkovits Tamás István
PhD kutató
E-mail: stipkovits[pont]tamas[kukac]mcc[pont]hu
Egyetemi végzettség
Széchenyi István Egyetem - jogász - 2021
Oktatási tapasztalat
Széchenyi István Egyetem - Kereskedelmi és Agrárjogi Tanszék - egyetemi tanársegéd - 2022-2023 (mint óraadó), 2023- (mint tanársegéd)
Kiemelt kutatási projektek
Hallgatói Innovációs Projekt - Széchenyi István Egyetem, Menedzsment Campus - hallgatói résztvevő - 2019
Díjak
Külgazdasági és Külügyminisztérium - Visegrádi Csoport (V4-ek) Tudományos Pályázat I. hely „A V4-ek és a gazdasági versenyképesség kihívásai” kategóriában - 2022
OTDT - OTDK Kereskedelmi Jogi Szekció II. hely - 2021
DLA Piper Iroda - Lawyer for a Day verseny 1. hely csapatban és legjobb „Business Advisor” egyéni kategóriában - 2019
Beszélt nyelvek
Angol - Írásban középfok, szóban felsőfok
Német - Középfok
Kutatási témák
Egyetemi technológiatranszfer jogi vetületei
Az akadémiai spin-off vállalkozások jogi helyzete
A startup vállalkozások definiálhatóságának kérdése
Tagságok
Magyar Jogász Egylet - tag
Kiemelt publikációk
A startupvállalkozás funkciójának és szabályozásának megítélése
In: Külgazdaság
2023 10-11. szám
Jelen tanulmány az üzleti élet, a szakirodalom és a statisztika meghatározásainak tükrében mérlegeli a Magyarországon hatályos jogi szabályozás startupfogalmainak helyénvalóságát, illetve azok fejlesztésével kapcsolatos észrevételeket közöl. A vállalás teljesítéséhez először számba veszi az adott fogalmakat (az üzleti élet, a szakirodalom, a jog és a statisztika területéről), majd az egyes definíciós elemek vizsgálatából von le következtetéseket. A fogalmi elemek kapcsán kifejti a nagy növekedési potenciált, a kis méret és a korai életszakasz paramétereit és más definíciós elemekkel való kapcsolatukat. A jogi meghatározások terén a magas növekedési potenciál kritériumának hiánya figyelhető meg. A jogi definíciók terén az innováció fogalmának tartalmi újragondolása és a startupvállalkozásokhoz fűződő kapcsolatának átértékelése szükséges. E területeken a pontosabb szabályozás végett javaslatokat tesz a cikk.