A Geopolitika Műhely tanulmányozza és elemzi a világrendszer geopolitikai problémáit annak érdekében, hogy a magyar nemzeti érdekekből kiindulva jobban megértse a kortárs nemzetközi kapcsolatok fejlődését. A Geopolitikai Műhely egyike a Mathias Corvinus Collegium Nemzetközi Kapcsolatok Iskolája alatt működő négy műhelynek. A Műhely egyik fő célja, hogy részt vegyen az önálló magyar stratégiai gondolkodás kialakításában az alábbi tevékenységeken keresztül:
- geopolitikai kurzusok, konferenciák és szemináriumok szervezése;
- geopolitikai kutatásokat végzése;
- geopolitikai szakértelem biztosítása jelentések vagy elemzések formájában;
- tudományos és kutatási munkát tesz közzé a geopolitika területén; és
- olyan fiatal szakértők képzése, akik a nemzetközi rendszerre, a nemzetközi politikai és gazdasági összefüggésekre, érdekviszonyokra vonatkozó elméleti és gyakorlati ismereteik birtokában képesek külpolitikai, biztonságpolitikai elemzések, tudományos publikációk elkészítésére, bemutatására, valamint a magyar külpolitikai, nemzetpolitikai, biztonságpolitikai érdekek felismerésére.
A Műhely állandó munkaviszonyban álló oktatóinak és kutatóinak száma 4 fő, emellett további 2 doktori képzésben résztvevő kutató, valamint a Junior Kutató Program keretében egy junior kutató támogatja a Műhely tudományos és szervezési tevékenységét.
Az oldal angol változatához kattintson ide: